Klacht: Weer geen krant ontvangen

nvdalen op 14 december 2015 over HDC Media in de categorie Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 9.0/10 ★★★★★
Bedrijf HDC Media
Categorie Media
Status Open
Datum 14 december 2015

Een klant van HDC Media heeft geklaagd over het niet ontvangen van de krant, zowel de HD als de Telegraaf, op meerdere dagen. De klant vindt het onacceptabel dat er geen nabezorging of restitutie plaatsvindt en benadrukt dat lezen op een scherm geen adequate compensatie is.

Mijn Klacht:

Vandaag alweer geen krant ontvangen. Dit geldt voor het HD en de Telegraaf die op hetzelfde moment door dezelfde bezorger worden bezorgd. Afgelopen zaterdag werden de kranten uiteindelijk wel bezorgd, maar veel later dan normaal.

Het feit dat de krant niet meer wordt nabezorgd en er ook geen restitutie plaatsvindt vind ik niet netjes. Ik betaal ervoor en de krant lezen op een schermpje is, zeker wat mijn vrouw betreft niet te doen en beschouw ik dus niet als compensatie.

Gewenste Oplossing:

Bezorging verbeteren en als het dan toch eens mis gaat de niet bezorgde kranten nabezorgen of ten minste restitueren.

Beoordeling 9/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HDC Media

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HDC Media nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM