Klacht: vinden halte bus 22 bij CS

Marliek op 06 mei 2018 over GVB in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf GVB
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 6 mei 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

halte bus 22 was op 5 mei niet te vinden.
Bij info OB stuurden zij eerst naar halte aan voorkant CS ( normale halte) daar stond dat de bus aan IJzijde stopte. ik weer terug naar CS. Aan de achterzijde geen bus 22 te vinden. Dus weer terug door hal CS. Weer geïnformeerd bij een andere info OV. De bus moest toch echt aan Ijzijde stoppen.
Bus naar Borneo kade maar genomen en overgestapt op bus 22 bij scheepsvaartmuseum. In de bus 49 (of 48) vertelde de chauffeur dat de bus echt aan de voorkant stopt.
De chauffeur van bus 22 meldde dat de bus stopte bij Nicolaaskerk.

Gewenste Oplossing:

goede en juiste informatie.

Ik ben goed ter been, al liep ik met een zware koffer en had geen haast. Maar stel dat je slecht ter been bent was dit niet te doen geweest. Ben meer dan half uur op zoek geweest .

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GVB

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GVB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Source: Europese passagiersrechten