Klacht: buschauffeur rijdt door

jeroenvandenbroek op 20 oktober 2015 over GVB in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf GVB
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 20 oktober 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik stond bij bushalte prinshendrikkade en wachtte op bus 34 van 15.22. Er is een kleine opstopping voor de halte door een andere bus en een taxi , maar de 34 die daarachter staat ziet me zwaaien en kon nog makkelijk naar de halte rijden. Toch maakte hij een raar gebaar en reed Door. Ik denk vanwege het feit dat hij al enkele minuten achter liep op zijn schema en dacht ;” ik wil niet nog meer tijd verliezen ” .
Erg asociaal !

Gewenste Oplossing:

Wanneer er iets aan de situatie gedaan wordt. Misschien een gesprek met de chauffeur . Ik snap dat mensen soms te laat aangeven dat de ze een bepaalde bus willen hebben en dat je al chauffeur ergens een lijn moet trekken wanneer je stopt en door rijdt. Echter kon en moest de chauffeur in deze situatie zelfs toen hij naar mij een gebaar maakte (20 meter voor de halte en vanuit stilstand) nog makkelijk stoppen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GVB

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GVB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Source: Europese passagiersrechten