Klacht: gsm sony ericsson aino wit

phonespot op 07 juni 2013 over Phoneshop.nl in de categorie Telecomwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Telecomwinkels
Status Open
Datum 7 juni 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

geachte,mevr de goede of men groenenveld
het gaat over de gsm die ik bij jullie onlangs bestelde,aino u 10wit sony ericsson.
de headset zit erniet bij en ook niet de witte lader het witte stuk waar je hem kunt mee opladen,als je deze gsm besteld zouden deze er ook bij geleverd kunnen worden daar de mijne juist stuk is en deze 2dingetjes zaten er ook bij maar ik had hem in het zwart!!!
de pries is ook veranderd maar daar maak ik geen probleem van
maar zou graag dat dit opgelost word,ik heb mijn pakje open gemaakt in het bij zijnde van de dienst fedex en die heeft het ook gezien!!!.

Gewenste Oplossing:

Dat deze deze 2 spullen gratis geleverd word en ik ga hem nu ook opladen om te zien of hij gaat en hoop dat er een oplossing komt ? mijn buurmeisje heeft hem voor mij besteld op 23mei ,2013 om 6.26pm.
mvg
verhoeven karina
drieslaan,16
3440 zoutleeuw

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Phoneshop.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Phoneshop.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM