Klacht: automatische afschrijving

[email protected] op 19 februari 2015 over GlobalCollect in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

20-2-2015 De heer Ooms per email geinformeerd. Email is verstuurd via [email protected]. Uitgelegd wie GlobalCollect is en wat onze bedrijfsactiviteit is. Uitgelegd namens welke organisatie wij deze afschrijving hebben verwerkt.

Categorie Betalingsdiensten
Status Opgelost
Datum 19 februari 2015

Een consument heeft een klacht ingediend over een maandelijkse automatische afschrijving van € 10,-- door GlobalCollect, een bedrijf dat hem onbekend is. Hij vraagt zich af hoe deze afschrijving mogelijk is zonder zijn toestemming en verzoekt om terugstorting van het bedrag en stopzetting van de afschrijvingen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Er vindt maandelijks een automatische afschrijvin plaats waarvan ik me helemaal niet kan herinneren dat ik daar een volmacht voor gegeven heb.
Hoe is dat mogelijk? ’t hele bedrijf GlobalCollect is mij onbekend. Ik heb er helemaal geen notie van wat ik voor die maandelijkse afschrijving van
€ 10,– van het bedrijf terug ontvang. Ik wil dat deze afschrijvingen worden teruggestort en zeker niet door blijven gaan.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als al mijn afschrijvingen worden teruggestort en de afschrijvingen in de toekomst niet meer plaatsvinen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door GlobalCollect in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat GlobalCollect een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

GlobalCollect

Heeft op 20 februari 2015 om 10:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

20-2-2015 De heer Ooms per email geinformeerd. Email is verstuurd via [email protected]. Uitgelegd wie GlobalCollect is en wat onze bedrijfsactiviteit is. Uitgelegd namens welke organisatie wij deze afschrijving hebben verwerkt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM