Mijn Klacht:
Enkele maanden geleden had ik een regeling getroffen. Na akkoord van de regeling, ben ik de regeling dan ook netjes nagekomen. Op 20 januari jl. heb ik een brief ontvangen dat de regeling is beëindigd nav ophoging dossier. Op 21 januari jl. heb ik gereageerd en op 23 januari jl. ook, omdat ik nog geen reactie had ontvangen. Ondertussen bleef ik wel aanmaningen krijgen, waarin ook stond vermeld dat ik geen gehoor geef. Terwijl ik meerdere malen contact heb opgenomen (heb ook email bevestigingen). Op 3 februari jl. laatste aanmaning gehad en heb daar ook meteen weer op gereageerd. Weer geen gehoor op gehad. Ondertussen krijg ik wel aanmaningen met de vermelding betaal of tref een regeling. Op 16 februari jl. heb ik dan ook ingelogd via GGN en via mijn dossier een nieuwe regeling getroffen (hogere aflossing dan mijn eerdere regeling) in de hoop dat ze hiermee wel akkoord gaan. Op 17 februari jl. krijg ik reactie dat de betalingsregeling niet akkoord is (zonder opgaaf van reden). Op 27 februari jl. heb ik weer geprobeerd een nieuwe regeling te treffen. Op 9 maart jl. is deze regeling eveneens geweigerd met de volgende vermelding: ‘Echter is in dit dossier geen regeling meer mogelijk. Conform de gemaakte afspraken met opdrachtgever mogen wij geen regeling meer afspreken. Tevens delen wij u mede dat wij op nieuwe voorstellen of verzoeken voor een betalingsregeling niet meer zullen reageren.’ Ik dien dan ook binnen 5 dagen een bedrag van 1904,27 te voldoen, anders wordt er overgegaan tot rechtsmaatregelen.
Allereerst geven zij aan dat een regeling in dit dossier niet mogelijk is, terwijl er in zowel verstuurde brieven als online in mijn dossier staat dat als ik het gehele bedrag niet kan voldoen, ik een regeling kan treffen. Ten tweede schuiven zij het op de opdrachtgever. Ik heb zojuist contact gehad met de opdrachtgever en zij gaven aan dat dit niet juist is. GGN wordt ingehuurd om hun werk te doen en dienen het niet op de opdrachtgever te schuiven. De opdrachtgever vertelde mij dat het treffen van een regeling dan ook mogelijk is, zelfs een hogere aflossing als eerst is zeker welkom. Vandaar ook de klacht. Ten derde geven zij aan dat als ik nieuwe verzoeken in dien zij daar niet meer op zullen reageren. Ik neem aan dat ik recht heb om netjes te woord te staan en voorzie mij anders eventueel van een andere oplossing (hogere regeling bijvoorbeeld). Tot slot is het duidelijk dat zij het dus schuiven op de opdrachtgever en vervolgens ik niks meer mag indienen, binnen 5 dagen moet betalen en anders rechtsmaatregelen.
Gewenste Oplossing:
Ik ben tevreden als er een regeling getroffen kan worden. De opdrachtgever heeft ook aangegeven dat ze zien (middels de stukken, bestaande uit mijn e-mails en verzoeken tot betalingsregeling) dat ik bereidwillig ben de vordering te willen voldoen. Het spreekt voor zich dat ik 1900 euro niet in één keer kan ophoesten. Daarnaast wil ik eerlijk behandeld worden. Reageer netjes op mijn e-mails i.p.v. doorgaan met aanmanen. De recente brief van 11 maart jl. (zoals hierboven gemeld) heeft mij grote verbazing gewekt. Het komt er op neer dat zij het op de opdrachtgever schuiven, terwijl dit onjuist is en dat ik geen verzoeken meer mag indienen. Ik wil eerlijk behandeld worden. Graag ontvang ik dan ook bericht dat er een nieuwe regeling getroffen kan worden. Zo komen mensen verder in de problemen. Terwijl er mensen (zoals ik) zijn die juist hun financiën in orde willen hebben, om verdere maatregelen te voorkomen. Als u mijn klacht niet oplost of als u mij onterecht kosten blijft rekenen, dan meld ik dit bij ACM ConsuWijzer, het consumentenloket van de ACM. Ik vertrouw erop dat het niet zo ver hoeft te komen. Ik zie graag een reactie tegemoet.

