Klacht: geweldige onbeschoftheid ah onwaardig

Smits-Liebaert SMITS op 02 februari 2021 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 2 februari 2021

Een klant van Albert Heijn ervaart onbeschoft gedrag van een medewerkster aan de balie. Bij het vragen om een koekepan met bonuspunten werd de klant niet alleen afgewezen, maar ook op een onvriendelijke manier behandeld. Dit is niet de eerste keer dat de klant problemen ondervindt met deze medewerkster, wat de indruk wekt dat de service van Albert Heijn in dit geval te wensen overlaat.

Mijn Klacht:

zaterdag jl vroeg ik of ik nog een koekepan met die bonuspunten kon bestellen de dame in kwestie aan de balie zei dat we daar nu geen tijd voor had en liet me ter plaatse staan toen we terug aan de balie verscheen vroeg ik dit nogmaals en werd afgesnouwd m et de woorden dat zij geen bestellingen hoefde te doen de manier waarop is echt ah onwaardig dit is me nog nooit bij ah overkomen het gaat over een dame ;et lang zwart haar en het is niet de eertse keer dat we problemen heeft aangaande haar onbeleefdheid de naam ah wordt hier echt door het slijk gesleurd graag voor gevolg ;et dank

Gewenste Oplossing:

overal een steeds behalve die avond in bredene belgie

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Smits-Liebaert SMITS
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer