Klacht: Geen krant ontvangen

fj053640 op 03 januari 2017 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 3 januari 2017

Een klant heeft op 3 januari geen fysieke krant ontvangen, maar wel een link naar de digitale versie. De klant geeft aan dat het doorsturen van deze link naar de iPod van zijn vrouw kosten met zich meebrengt en dat hij niet van plan is om de krant op zijn pc te lezen.

Mijn Klacht:

LS,
Ik heb vandaag 3 januari geen krant ontvangen.
Wel een link voor de digitale versie op mijn pc.
Wanneer ik deze doorstuur naar de IPod van mijn vrouw moet je ervoor betalen.
En een krant lezen op mijn pc doe ik niet.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer ik een krant niet bezorgd krijg dat deze dan nabezorgd wordt. Ik ben geabonneerd op een papieren krant en niet op de digitale krant.
Het kan wel een dienst zijn van het AD maar na zoveel jaren abonnee te zijn en dan afgescheept te worden met een digitale krant vind ik niet kunnen.
Vroeger was namelijk na bezorgen geen probleem.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM