Klacht: Geen bericht van veranderde regels.

XMartinX op 10 oktober 2022 over Waterschap de Dommel in de categorie Waterschappen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Waterschappen
Status Open
Datum 10 oktober 2022

Een klant van Waterschap de Dommel heeft jarenlang de zuiveringsheffing automatisch betaald, maar ontving recentelijk een aanmaning omdat de betaling niet was ontvangen. De klant is verrast dat de factuur nu naar zijn vrouw is gestuurd en dat er geen gebruik is gemaakt van de eerder afgegeven machtiging. Daarnaast is er onduidelijkheid over de gewijzigde regels per 1 januari 2022, waarover zij nooit geïnformeerd zijn.

Mijn Klacht:

De zuiveringsheffing gebouwd werd door mij al tientallen jaren betaald via automatische incasso. Tot mijn verbazing kreeg mijn vrouw onlangs een aanmaning dat er niet betaald was. Waarom ineens de factuur naar mijn vrouw gestuurd werd, was mij een raadsel, evenals het feit dat er geen gebruik gemaakt werd van de afgegeven machtiging.
Omdat mijnvrouw niet meer kan inloggen met DigiD hebben we de 1e aanslag gemist. Bij inloggen moest ze eerst updaten en bij updaten kreeg ze de melding dat haar iPad daarvoor te oud is.
Nadere informatie leerde ons dat per 1 januari 1922 de regels bij het waterschap veranderd zijn. De aanslag gaat naar degene die bij de aangifte inkomstenbelasting genoemd wordt bij inkomsten eigen woning of naar de oudste van de eigenaars.
Helaas hebben wij nooit bericht gehad van deze verandering met als gevolg een aanmaning, gebel en opnieuw geregel voor een nieuwe incasso. Zonder meer een slechte service!

Gewenste Oplossing:

Iedereen die deze belasting moet betalen moet geïnformeerd worden over de veranderde regels.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Waterschap de Dommel

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Waterschap de Dommel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door XMartinX
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM