Klacht: Lenzen besteld maar niet ontvangen

Sel Sel op 13 januari 2018 over Freshlook-voordeel.nl in de categorie Websites - Korting, voordeeltjes en aanbiedingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 13 januari 2018

Een klant heeft lenzen in de kleur Icy Gray besteld bij Freshlook-voordeel.nl en heeft hiervoor 24,99 euro betaald. Ondanks de aangegeven verzendtijd van 5-7 dagen heeft de klant de lenzen nog niet ontvangen en ontvangt geen reactie op de verstuurde e-mail.

Mijn Klacht:

Ik heb lenzen besteld in de kleur Icy Gray. Er staat verzenden 5-7 dagen. Maar heb nog niks gehad. Ik heb 24,99 voor betaald. Ik heb ze ook een mailtje verstuurd maar ze negeren.

Gewenste Oplossing:

Geld terug of de lenzen ontvangen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Freshlook-voordeel.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Freshlook-voordeel.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM