Klacht: frequente problemen levering oliewattenschijfjes

Scrub op 13 september 2017 over Etos in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Etos
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 13 september 2017

Een klant van Etos ervaart herhaaldelijk problemen met de beschikbaarheid van oliewattenschijfjes, die minstens drie keer per jaar niet op voorraad zijn. Momenteel wacht de klant al meer dan acht weken op een levering, terwijl er op het schap staat dat men geduld moet hebben.

Mijn Klacht:

Minstens 3 x per jaar zijn de oogschoonmaakwattenschijfjes op basis van olie niet voorradig; nu wacht ik al meer dan 8 weken! Op het schap staat: even geduld!!!!!!!!! Wat is even? een jaar?

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als de wattenschijfjes deze of volgende week komen en er voortaan gewoon zijn; het zou ook mooi zijn als Etos excuses etc. aanbiedt!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Etos

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Etos nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM