Klacht: opzeggen lidmaatschap vanwege fusie/ contactgestoordheid

Eva Maria Alida op 31 december 2014 over FNV in de categorie Vakbonden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 1 juni 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw de Jonge, Hartelijk dank voor uw melding. De FNV is vanaf 2016 gestart met het beantwoorden van berichten op klacht.nl. Uw melding is vóór 1 december 2015 geplaatst en wellicht niet meer actueel. Om deze reden sluiten wij...

Bedrijf FNV
Categorie Vakbonden
Status Opgelost
Datum 31 december 2014

Een lid van de FNV uit zijn onvrede over de fusie van de vakbond en de bijbehorende opzegtermijn van twee maanden. Hij stelt dat hij het recht heeft om zijn lidmaatschap onmiddellijk te beëindigen, omdat de fusie een schending van de oorspronkelijke overeenkomst zou zijn. Daarnaast ervaart hij problemen met de communicatie van de FNV, die volgens hem alleen standaardreacties biedt en niet ingaat op zijn verzoeken.

Mijn Klacht:

Bij elke normale organisatie heb ik het recht mijn lidmaatschap per ommegaande te beeindigen als die organisatie de spelregels veranderd. Een contract is een WEDERKERIG verbindende afspraak.
Een fusie is duidelijk zo’n contactbreuk. Daar hoef ik niet in mee te gaan als lid. Althans niet bij mijn ABN/Amro-bank of willekeurig welke verzekering of KPN of … waar de FNV zich altijd zo’n stoere mening over aanmeet.
Met welk recht claimt de FNV?ABVAKABO hier voor zichzelf een uitzonderingspositie?
No way ga ik 2 maanden opzegtermijn uitzitten! Met name niet, omdat de FNV het verhipt te reageren op mijn brieven en telefoon-contact-pogingen. Ze stuurt me alleen standaard-materiaal ‘hoe ik me kan bedenken’ en ‘hoeveel voordelen FNV-lidmaatschap biedt’.
De FNV zoekt actieve leden die de barricaden op willen? Tja, nu heeft ze er een. Helaas met een eigen mening en geen door het Polit-bureau gedicteerde.

Gewenste Oplossing:

Als de FNV me belt of mailt met een excuus en mijn lidmaatschap per ingang fusie-datum = 1 januari beeindigd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over FNV

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over FNV nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door FNV in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat FNV een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

FNV

Heeft op 01 juni 2016 om 12:07 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM