Klacht: vouchers niet beschikbaar

Benniesimpel1966 op 03 oktober 2021 over Fletcher Hotels in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Hotels
Status Open
Datum 3 oktober 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Voordeelvoucher PCL ingewisseld voor Fletcher voucher. Vervolgens op de door ons gewenste datum geen hotel beschikbaar bij Fletcher. De vouchers moet je echter eerst kopen bij de PCL, daarna kun je pas de beschikbaarheid checken. Toen maar via de ‘gewone’ weg een hotelovernachting geboekt en de voucher van PCL voor Fletcher dinervoucher gekocht. Deze wilde ik vervolgens verzilveren in het hotel dat we via de ‘gewone’ weg geboekt hadden. Je raadt het al: geen beschikbaarheid voor diner. Schiet niet op zo met die PCL vouchers. Nooit meer!

Gewenste Oplossing:

Geld terug voor 2x overnachtingsbonnen en 1x dinerbon bij Fletcher.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fletcher Hotels

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Fletcher Hotels nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Benniesimpel1966
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM