Klacht: Overschrijding van de AVG

De Heer Kranen op 21 juni 2020 over Fletcher Hotels in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Hotels
Status In behandeling
Datum 21 juni 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Als zogenaamde Fletcher ‘Friend’ heb ik aangegeven dat ik geen e-mail wenst te ontvangen van Fletcher. Tijdens een eerdere boeking heb ik al aangegeven dat men deze gegevens dient te respecteren. U raadt het al, ik heb wederom een boeking gedaan en wederom wordt ik gespamd door Fletcher. Ik heb een klacht ingediend bij Fletcher en hedenochtend krijg ik wederom een spam mail van Fletcher. Jammer dat Fletcher dit soort zaken niet op orde heeft.

Gewenste Oplossing:

Zich te houden aan de AVG en te zorgen dat dit bij nieuwe boekingen niet meer voorkomt. Verder laat ik bij als Fletcher 'Friend' verrassen hoe de firma Fletcher zogenaamde Friends wil behandelen. Tot nu toe is dit schandalig!

Bericht van Fletcher Hotels

5 jaren geleden - Geachte heer, mevrouw Kranen, Hartelijk dank voor u bericht. Wij hebben uw melding doorgestuurd naar onze afdeling Gastensupport. Zij zullen u zo snel mogelijk voorzien van een reactie via de mail. Met vriendelijke groet, Team Fletcher Hotels.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Fletcher Hotels in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door De Heer Kranen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM