Klacht: Hotel Fletcher Koogerend valt vies tegen!

Cheyenne4 op 03 januari 2017 over Fletcher Hotels in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Hotels
Status In behandeling
Datum 3 januari 2017

Tijdens hun verblijf in Fletcher Koogerend op Texel voor Oud en Nieuw, waren de gasten teleurgesteld over de kwaliteit van hun kamer. Kamer 18 was erg klein en oncomfortabel in vergelijking met kamer 10, die hun vrienden hadden, terwijl ze voor beide kamers hetzelfde bedrag betaalden. Na een klacht ontvingen ze twee gratis drankjes, maar deze konden ze niet gebruiken omdat de bar vaak gesloten was.

Mijn Klacht:

Met zijn vieren besloten wij Oud en Nieuw te vieren op Texel. We kozen voor het Fletcher Koogerend in Den Burg. Dit viel helaas ontzettend tegen. We kregen kamer 18 toegewezen en dit is een dusdanige kleine kamer dat je de deur niet eens goed open kan krijgen. Je kunt je kont niet keren in die kamer. Onze vrienden hadden kamer 10, en deze kamer was veel groter. ‘Grappig’ genoeg hadden we allebei precies hetzelfde betaald. Dit vind ik ronduit belachelijk. Het twijfelaartje in kamer 18 was niks vergeleken met de normale bedden in kamer 10. En omdat deze kamer grenst aan de gezamenlijke douches en toilet, kun je overal van meegenieten. Na hier over te hebben geklaagd kregen we twee gratis drankjes. Deze hebben we echter helemaal niet in kunnen leveren omdat de bar telkens gesloten was.
Verder heeft het hotel ontzettend hard een flinke onderhoudsbeurt nodig. Het is er vies, vochtig en koud. Het water loopt naar beneden langs het enkel glas, en de ramen kunnen niet dicht. De kamers zijn smoezelig en de gezamenlijke douches zijn niet praktisch ingericht.
Vervolgens keken we uit naar het 4-gangen diner (€42,50 p.p.) maar ook dit was een grote tegenvaller. Het eten was gewoon niet goed, we moesten lang wachten (of het kwam helemaal niet), en de bediening was onprofessioneel. Vreemde opmerkingen maken en de borden aangeven met de duim in het eten. Het was ver beneden kwaliteit en de €42,50 absoluut niet waard.

Erg jammer, het kost veel geld en je verwacht een drie sterren verblijf. Helaas kregen we een uitgewoond hotel.

Gewenste Oplossing:

Een vergoeding of een tegemoetkoming. Misschien dat we het dan nog eens kunnen herkansen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fletcher Hotels

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Fletcher Hotels in behandeling genomen

Bericht van Fletcher Hotels

9 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw Wakeling, Ik kan mij voorstellen dat het niet het verblijf was, zoals u had verwacht. Zou u uw klacht kunnen doorsturen naar [email protected]? Dan wordt er z.s.m. contact met u gezocht. Wij horen graag van u. Met vriendelijke groet, Webcare Team Fletcher Hotels

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM