Klacht: Geexplodeerde glazen douchewand Fletcher hotel Sittard

A. Schouten op 05 augustus 2019 over Fletcher Hotels in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Hotels
Status In behandeling
Datum 5 augustus 2019

Na een bezoek aan de sauna ontdekte een gast dat de glazen douchewand in hun kamer was geëxplodeerd, wat leidde tot een grote rommel en gevaarlijke situatie. Hoewel ze snel een nieuwe kamer kregen, bleef de schrik aanwezig en sliepen ze slecht, aangezien ook deze kamer een vergelijkbare douchewand had. De gast merkte op dat er geen controle was vanuit het personeel over hun welzijn en ontving geen reactie op een e-mail naar Fletcher Support.

Mijn Klacht:

Na terugkomst van sauna bezoek bleek onze douche wand in duizenden stukken te zijn gesprongen. De kamer was 1 grote ravage. Het glas zat overal. Ik was ontzettend blij dat we ten tijde van de explosie niet in onze kamer waren. Gelukkig kregen we snel een nieuwe kamer maar de schrik zat er goed in en vervolgens hebben we ontzettend slecht geslapen want ook in deze kamer zat zo’n douchewand. Niemand heeft gecheckt hoe het met ons ging, of dat ze nog iets voor ons konden betekenen. Slecht personeelsbeleid dus.
De avond na thuiskomst heb ik een mail gestuurd naar Fletcher Support maar daar is geen reactie op gekomen.

Gewenste Oplossing:

Dat er in het vervolg bij een gebeuren als dit interesse of compensatie komt vanuit Fletcher hotel.
Ons eerste bezoek aan een Fletcher hotel is ontzettend slecht bevallen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Fletcher Hotels in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM