Klacht: Alsof we in een discotheek sliepen

Mert2019 op 07 mei 2019 over Fletcher Hotels in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Hotels
Status In behandeling
Datum 7 mei 2019

Een gast van Fletcher Hotels ervoer ernstige geluidsoverlast in hun kamer, die zich tegenover een discotheek bevond. Ondanks het wachten tot middernacht in de hoop op verbetering, bleef de muziek tot 02:00 uur luid aanhouden, waardoor slapen onmogelijk was. Een verzoek om een andere kamer werd door de receptionist afgewezen, wat leidde tot teleurstelling bij het stel.

Mijn Klacht:

De kamer bevond zich recht tegenover een discotheek en aan onze kamer ontbrak elke vorm van isolatie, waardoor het werkelijk voelde alsof we in de discotheek lagen. Om niet direct te klagen, besloten we om tot 00:00 te wachten, in de hoop dat de muziek daarna uit zou gaan, of op zijn minst wat minder hard zou gaan staan. Dit gebeurde helaas niet. Het was klokslag 02:00 en zowel ik als mijn vriendin hebben geen oog dicht kunnen doen. We besloten naar beneden te gaan om te vragen of er een andere kamer beschikbaar was. Volgens de receptionist was dit niet het geval en was er niets wat hij voor ons kon betekenen. Teleurgesteld gingen wij weer naar boven. Op dat moment was het feest nog in volle gang. We hebben hier een aantal filmpjes van genomen, zodat u kan horen hoe luid en duidelijk de muziek en het gezang in de kamer te horen is. Dit was werkelijk belachelijk. Nogmaals; het leek haast of er geen enkele vorm van isolatie of demping aanwezig was in uw hotel. Het was klokslag 04:00 en nogsteeds hebben wij geen oog dicht kunnen doen. Opnieuw zijn we naar beneden gegaan met het dringende verzoek ons te verplaatsen of hulpmiddelen te bieden om de geluidsoverlast te onderdrukken. Dit was allemaal onmogelijk volgens uw college en wij konden weer terugkeren naar onze luidruchtige kamer.

Rond 08:00 lukte het ons om te gaan slapen. Hierdoor was onze hele dag gebroken en konden wij pas rond 13:00 naar buiten. We besloten om de nacht ergens anders door te brengen. We hebben hierdoor dus geen gebruik gemaakt van de tweede geboekte overnachting. Dankzij Fletcher Hotel Restaurant de Cooghen is onze vakantie geruïneerd, maar de medewerker leek daar niets om te geven. Wel mochten we gewoon € 356,- aftikken voor deze twee geboekte overnachtingen, ondanks het feit dat wij er geen gebruik van hebben kunnen maken; de eerste nacht vanwege het gebrek aan isolatie en de locatie en de tweede nacht omdat we weigerden nog langer te verblijven in Fletcher Hotel – Restaurant de Cooghen.

Gewenste Oplossing:

Ik verwacht minimaal een compensatie. Uit principe zou ik mijn volledige betaling terug willen zien. Gezien het feit dat we wel een nacht hebben doorgebracht (maar niet geslapen), kan ik ook leven met 1 nacht terugbetaling.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Fletcher Hotels in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM