Klacht: Fit for Free negeert corona-besmettelijke lucht in de sportschool

Nolo op 05 april 2022 over fit for free in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Sportclub/-school
Status Nieuwe klacht
Datum 5 april 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik sport regelmatig bij Fit for Free op de Oudenoord in Utrecht. Vanwege mijn kwetsbare gezondheid en omikron besmettelijkheid sport ik er aan de randen van de dag wanneer het rustig is. Ik plaats dan steeds mijn Co2 meter in de buurt die de uitgeademde lucht in de ruimte meet. Dit is immers een bewezen indicatie voor COVID19 besmettingskansen. Dit ging maanden goed. Tot vorige week.

Sinds de laatste corona-aankondigingen van de overheid meet ik er een sterk verhoogd Co2 gehalte in de sportschool. Het verbaast me daarbij dat dat de lucht die vanuit het klimaatsysteem de ruimte in stroomt een aanmerkelijk hoger Co2 gehalte bevat dan de Co2 in de ruimte zelf. Het wijst er op dat er geen verse lucht meer wordt bijgemengd. Dit is redelijkerwijs de oorzaak van het verhoogd Co2 gehalte en de verhoogde corona-besmettelijkheid in de FitforFree ruimte. Het doet vermoeden dat er bespaard wordt op verwarmingskosten. In ieder geval is dit niet bevorderlijk voor een gezond klimaat. Lastig in een periode dat 1 op 30 nederlanders besmettelijk is.

Werkelijk zorgelijk is Fit for Free’s onverschilligheid; mijn vragen aan de filiaalhouder over verhoogde corona-besmettelijkheid door verhoogde Co2 niveau en door het gebrek aan verse lucht worden beantwoord met “we gaan hier niets aan doen”. Mijn vragen aan de Fit for Free Supportdesk worden nooit beantwoord.

Fit for Free adverteert met “Al sinds mensenheugenis werken we aan de fysieke gezondheid”. Wanneer een klant echter een simpele vraag stelt over de ongezonde klimaatbeheersing is het oorverdovend stil. Dat geeft te denken voor ieder die overweegt bij Fit for Free te gaan sporten.

Gewenste Oplossing:

1. verse buitenlucht bijgemengd in het klimaatsysteem
2. excuses voor onverschillige houding n.a.v. vragen over gezondheid van de klimaatbeheersing

Beoordeling 3/10 star-2 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door Nolo
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM