Klacht: Blijft kosten onrechtmatig verhogen

sawermi op 12 februari 2014 over fit for free in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij nemen elke klacht serieus en zijn daarom naast vragen gericht aan onze klantenservice per 1-1-2015 gestart om ook klachten op Klacht.nl in behandeling te nemen. Tegelijkertijd zien ook wij dat er klachten uit het verleden zijn die reeds zijn...

Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 12 februari 2014

Een lid van Fit For Free heeft een klacht ingediend over een onterechte blokkade van zijn sportpas, ondanks tijdige betaling van het abonnementsgeld. Hij ontving een aanmaningsbrief, terwijl hij al een betaling had gedaan uit voorzorg, gezien eerdere problemen met de administratie van de sportschool. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Omschrijving klacht
Toen ik op 24-10-2013 mijn maandelijkse vaste lasten via internetbanieren betaalde, heb ik meteen, ondanks de automatische machtiging, het abonnement van € 30,85 ten behoeve van Fit For Free overgemaakt. Deze overmaking heb ik uit voorzorg gedaan omdat de afschrijving van het bedoelde bedrag niet voorkwam in de reeks van afgeschreven betalingen op het internet. Wetende dat ik een jaar eerder dit geintje met de administratie van Fit For Free heb meegemaakt, waarbij tijdig het abonnement werd afgeschreven. Niettemin werd mijn pasje administratief geblokkeerd zodat mij de toegang voor het sporten geweigerd.

Wat mijn verbazing schetste is dat er op 25-10-2013 een niet getekende aanmaningsbrief gedateerd op 23-10-2013 van Fit For Free op mijn voordeurmat plofte. In de brief werd aangegeven dat de contributie niet kon worden geïncasseerd op de door mij opgegeven bankrekeningnummer. Hierdoor is het openstaand bedrag verhoogd naar € 39,85. Dit terwijl zeker een jaar daarvoor het abonnementgeld ad € 30,85 maandelijks automatisch van mijn bankrekening werd afgeschreven. Naar aanleiding van de aanmaningsbrief heb ik vervolgens geen actie ondernomen en de zaak maar zozo gelaten, in de veronderstelling dat het wel los loopt, omdat de betaling/aanmaningsbrief elkaar hebben doorkruist. Voor alle verduidelijkheid: er stond voldoende saldo op mijn bankrekening.

Vervolgens werd ik in de brief van 06-11-2013 (wederom niet getekend) gesommeerd het bedrag van € 40,00 (€ 31,00 incassokosten en € 9,00 stornokosten) binnen 5 dagen te voldoen. Indien de betaling uitblijft, zal Fit For Free de totale vordering tot einde looptijd van het contract definitief uit handen worden gegeven aan een incassobureau. Dit terwijl de contributie van € 30,85 al op 24-10-2013 al was afgeschreven ten behoeve van Fit For Free. Tevergeefs heb ik geprobeerd telefonisch te maken met de afdeling debiteuren voor tekst en uitleg. Oók heb ik bij de balie van de sportschool mijn ongenoegen over de ongefundeerde kosten verhoging van Fit For Free gedropt. Echter zonder succes, want Fit For Free heeft zo als gewoonlijk in geen toonsoorten gereageerd. De klantvriendelijke
balie medewerkers hebben hun uiterste best gedaan om mij van dienst te zijn. Toch hebben niet de regelmogelijkheid financiële perikelen van de klanten te verhelpen. Consequent worden de klanten doorverwezen naar de afdeling debiteuren.

Opnieuw werd ik in de brief van 13-11-2013, met dezelfde strekking als de brief van 6-11-2013, opgedragen om het bedrag van € 40,00 binnen 5 dagen te voldoen. In de brieven van 25-11-2013 en 20-01-2014 van het incassobureau IQ-Collect werd ik namens Fit For Free genaamd de vordering van € 49,00 binnen 5 dagen te betalen. Deze aanmaningen waren nu wél van een handtekening voorzien.
Wederom heb ik telefonisch contact gemaakt met Fit For Free om aan te geven dat de opgevoerde kosten geheel onterecht zijn. De vordering was al op 24-10-2013 volledig betaald. Ook deze poging heeft echter geen zoden aan de dag gelegd.

Gewenste Oplossing:

Gewenste Oplossing
Alles overziend doe ik mijn beklag tegen de wijze waarop Fit For Free met mijn klacht als gevolg van de opgevoerde kosten is omgegaan. Daarom verwijs ik naar de onderstaande concrete oplossing.
1. intrekking opgelegde onrechtmatige extra kosten verhoging (2 x € 9,00 en € 31,00 euro).
2. directe opheffing pas blokkade voor de toegang vestiging Leiden.
3. klacht alsnog uitvoerig beantwoorden.
4. telefonische bereikbaarheid is dramatisch, daardoor is de kwaliteit van de dienstverlening
nauwelijks verbetert.
5. balie medewerkers beter faliciteren zodat zij regelproblemen van de klanten meteen kunnen
oplossen (leerpunten voor de bedrijfsvoering).

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over fit for free

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over fit for free nog niet in behandeling is genomen.

fit for free

Heeft op 25 maart 2015 om 10:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij nemen elke klacht serieus en zijn daarom naast vragen gericht aan onze klantenservice per 1-1-2015 gestart om ook klachten op Klacht.nl in behandeling te nemen. Tegelijkertijd zien ook wij dat er klachten uit het verleden zijn die reeds zijn afgehandeld echter niet via Klacht.nl. Mocht je over deze klacht nog vragen hebben, mail dan naar [email protected] en we nemen spoedig contact met je op!

Met vriendelijke groet,

Het Webcare team van Fit For Free.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM