Klacht: Betalings achterstand

Franko123 op 16 maart 2020 over fit for free in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 april 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Franko, Bedankt voor je bericht en excuses voor de veel te late reactie. Bij controle van de klachten kwamen wij erachter dat de reactie niet verstuurd is. Wij zien dat je onlangs contact hebt gehad met onze Klantenservice en...

Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 16 maart 2020

Een klant van Fit For Free heeft herhaaldelijk betalingsherinneringen ontvangen voor een doorlopend abonnement, ondanks tijdige uitschrijving. Na telefonisch contact, waarbij lange wachttijden ervaren werden, werd beloofd dat een bedrag teruggestort zou worden, maar dit is niet gebeurd. De klant ontvangt nog steeds e-mails over betalingsachterstanden en dreigende aanmaningskosten.

Mijn Klacht:

fit for free blijft betalings herrineringen sturen voor een doorlopend abbonement. Ik heb mij netjes op tijd uitgeschreven en een paar keer telefonisch contact gehad ( waar je elke keer 1 uur lang in de wacht rij staat voordat je word geholpen) mij is verteld dat ik een bedrag op mijn rekening gestort zou krijgen en als ik dat bedrag terug zou storten begin februari dat alles geregeld zou zijn.
Nu is het begin maart heb ik niks op mijn rekening gekregen en blijf ik emails krijgen over betalings achterstand en dat er aanmaningskosten komen als ik niet betaal ???

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik geen emails meer ontvang over betaling achterstand die er niet is

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door fit for free in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat fit for free een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

fit for free

Heeft op 17 april 2020 om 14:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Franko,

Bedankt voor je bericht en excuses voor de veel te late reactie. Bij controle van de klachten kwamen wij erachter dat de reactie niet verstuurd is.

Wij zien dat je onlangs contact hebt gehad met onze Klantenservice en dat er is uitgelegd dat het ging om een systeemfout. Fijn dat je het openstaande bedrag hebt overgemaakt! Alles is nu in orde. Onze excuses voor het ongemak!

Met vriendelijke groet,
Laura

Alle klachten die gemeld zijn door Franko123
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM