Klacht: Automatisch afschrijven, kleine lettertjes etc

robuisman op 24 september 2013 over fit for free in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij nemen elke klacht serieus en zijn daarom naast vragen gericht aan onze klantenservice per 1-1-2015 gestart om ook klachten op Klacht.nl in behandeling te nemen. Tegelijkertijd zien ook wij dat er klachten uit het verleden zijn die reeds zijn...

Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 24 september 2013

Een voormalig abonnee van Fit for Free klaagt over onterecht doorlopende incasso's na het opzeggen van zijn abonnement. Ondanks herhaaldelijke verzoeken om stopzetting van de betalingen, ontving hij een brief met verhoogde kosten en incassokosten, zonder een reactie op zijn verzoek om inzage in het contract. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Via mijn voormalige werkgever had ik een abonnement bij Fit4free. toen ik stopte met werken heb ik mijn abonnement daar opgezegd. Toch bleven ze zonder mijn toestemming geld van mijn rekening afschrijven. Na herhaaldelijk terugboeken en mailen of ze daarmee wilden ophouden, kreeg ik te horen dat ik een contract had ondertekend waarin staat dat ik per maand nog 2,95 schuldig ben voor nietszeggende diensten die ik met de fit4free pas kan afnemen. Hierop heb ik op 7 september gereageeerd dat ik graag dit ondertekende contract wil zien. Een reactie op mijn schrijven kreeg ik niet. wel kreeg ik op 18 september een brief dat de kosten verhoogt worden en dat ik F4F nu meer dan 75,- schuldig ben voor incassokosten. Vandaag wederom gereageerd, maar ik verwacht er weinig van helaas.

Gewenste Oplossing:

Stoppen met incasseren, mijn handtekening laten zien onder de kleine lettertjes, en een specificatie geven van de kosten. Als ik getekend heb betaal ik tot het moment dat ze gestopt zijn met reageren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over fit for free

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over fit for free nog niet in behandeling is genomen.

fit for free

Heeft op 25 maart 2015 om 10:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij nemen elke klacht serieus en zijn daarom naast vragen gericht aan onze klantenservice per 1-1-2015 gestart om ook klachten op Klacht.nl in behandeling te nemen. Tegelijkertijd zien ook wij dat er klachten uit het verleden zijn die reeds zijn afgehandeld echter niet via Klacht.nl. Mocht je over deze klacht nog vragen hebben, mail dan naar [email protected] en we nemen spoedig contact met je op!

Met vriendelijke groet,

Het Webcare team van Fit For Free.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM