Klacht: Het leegkiepen en weggooien van fles drinkwater.

prowler.rts op 05 augustus 2019 over Feyenoord Rotterdam in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Sportclub/-school
Status Nieuwe klacht
Datum 5 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zondagmiddag 4-8-2019 even gezellig naar Feyenoord-Sparta dacht ik.Na een stukje fietsen naar de Kuip had ik wel trek in een paar slokjes water. De mevrouw van de security dacht daar echter anders over. Het flesje moest en zou kosten wat kost leeg gegooid worden en weggegooid worden. Ze zei nog: die moet je thuis leegdrinken. Ik zei nog: Dat is goed hoor maar dan ga ik ook nu naar huis. Maar ze bleef maar hysterisch aan het flesje water trekken tot die leeg was en in de prullenbak verdween.Het is dat een vriend van mij dit keer mijn kaartje had betaald anders had ik liever meteen weg gegaan. Voorheen deed men niet zo moeilijk over een flesje water ( en zeker niet als het wat warmer weer is ). Zelfs bij de concerten laatst in de Kuip deed men niet zo moeilijk hierover. Helaas heb ik mijn besluit al genomen. Bij wedstrijden van Feyenoord, waar ik al sinds mijn elfde levensjaar kom, ( ben nu 51 ) voel ik me niet meer thuis op deze manier. En ik heb geen idee hoeveel supporters jullie nog meer willen missen.

Gewenste Oplossing:

Mij zullen ze nooit meer zien maar ik hoop dat in het vervolg ( voor de andere supporters ) er nooit meer drinkwater wordt weggegooid. Of geef de supporter anders een keuze. Drink het hier voor je naar je vak loopt op ( als het dan echt niet meer mag ) of dopje er af. Maar niet voor iemand zijn neus leeggieten en weggooien. Volgens mij ga je zo niet met mensen om.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Feyenoord Rotterdam

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - En waarom wordt dit niet in behandeling genomen dan !?

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Feyenoord Rotterdam nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM