Klacht: facebook credits (mollie payment)

kirstendekoeijer op 05 januari 2012 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie

Mijn Klacht:

ik krijg net mijn rekeningafschrift binnen, en nu is er sinds 29-11-10 3 keer een bedrag via iDeal afgeschreven naar mollie payment voor facebook credits. ten eerste heb ik nooit facebook credits besteld omdak ik zulke dingen al niet vertrouw. maar vervolgens ondanks dat het er wel vanaf is (waar ik niks van wist tot vandaag dan) heb ik ook nooit facebook credits gekregen. alles bij elkaar is dit wel een bedrag van rond de 25 euro.

Gewenste Oplossing:

ik zou tevreden zijn als dit bedrag terug word gestort op mijn rekening. ik heb nooit credits ontvangen en eventuele afschriften of bewijzen dat het eraf is kan ik tonen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM