Klacht: Respectloos, komt nooit opdagen, smoesjes!!

Baar op 21 april 2013 over Emine schoonheidssalon in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 21 april 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zoals je in de vele andere klachten over Emine, die ik helaas biet voor het boeken van mijn 6 ultrasound behandelingen heb gelezen, heb ook ik hele slechte ervaringen met Emine.
Het begon de gelijk bij de eerste afspraak, ik ston voor een dichte deur. De tweede afspraak stond ik weer voor een dichte deur.
De derde keer werd ik dan eindelijk behandeld, voor hoever ik het kan inzien was de behandeling te kort en maar half uitevoerd.
De vierde keer stond ik weer voor een dichte deur, en de vijfde keer weer!! Daarna heb ik het dus opgegeven. Elke keer kwam ze met een smoesje als, de bel deed het niet, ik was is het washok, ik moest naar het ziekenhuis. Of gewoon er overheen praten. Het woord sorry heb ik niet een keer gehoord.
Je zult vragen waarom ik me zovaak heb laten afschepen, maar dat kwam doordat ik gewoon heel graag de behandelingen ondergaan.
Ga nooit naar schoonheidssalon Emine!!
Ze neemt nooit de telefoon op, reageerd niet tot laat op haar mail. Onproffesioneel.

Gewenste Oplossing:

Ik eis mijn geld terug, en een vergoeding voor alle keren dat ikdaar voor de deur heb gestaan. Ik wil een vergoeding van Emine zelf, en een excuus!

Ik heb contact met Groupon opgenomem, zei willen mij 4 behandelingen uitbetalen.
Hier ga ik niet mee akkooord, ik heb er maar 1 van de 6 gehad, en ok wil niet betalen voor die eene nepbehandeling die ik wel heb gehad.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Emine schoonheidssalon

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Emine schoonheidssalon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM