Klacht: Nog geen eindafrekening

fennytouw op 07 mei 2014 over Electrabel in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

De afrekening is vandaag opgesteld en zal begin volgende week verstuurd worden per post. Dit op basis van de werkelijke standen en er resteert een creditbedrag die na eventuele verrekening over circa 2 weken zal worden uitbetaald.

Bedrijf Electrabel
Status Opgelost
Datum 7 mei 2014

Electrabel heeft op 20 januari de meter opgenomen, maar tot nu toe is er geen eindafrekening opgemaakt. De klager begrijpt dat er softwareproblemen zijn, maar wijst erop dat het bedrijf wel maandelijkse voorschotfacturen kan versturen. Er wordt gesuggereerd dat het uitblijven van de eindafrekeningen mogelijk te maken heeft met het creëren van een financiële buffer voor terugbetalingen aan klanten.

Mijn Klacht:

20 januari heeft Electrabel de meter opgenomen en tot op heden is er nog geen eindrekening opgemaakt. Begrijp best dat het bedrijf problemen heeft met hun software, maar kunnen wel de maand voorschotten facturen maar geen eindafrekening maken. Kan mij niet aan de indruk onttrekken dat dit in geheel is gebaseerd op het feit dat door de zachte winter bij de meeste mensen de voorschotten teveel zijn geraamd en daardoor veel geld terug betaald moet worden. Door het ophouden van de eindafrekeningen en het doorgaan met het innen met voorschotten creerd Electrabel blijkbaar een financiele buffer om de terugbetalingen te kunnen doen. Niet echt klantvriendelijk en kan blijkbaar niet aan zijn financiele verplichten voldoen.

Gewenste Oplossing:

Wij willen nu wel eindelijk een eindafrekening ontvangen. Aangezien het wel toch een behoorlijk bedrag terug verwachten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Electrabel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Electrabel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Electrabel

Heeft op 09 mei 2014 om 15:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

De afrekening is vandaag opgesteld en zal begin volgende week verstuurd worden per post. Dit op basis van de werkelijke standen en er resteert een creditbedrag die na eventuele verrekening over circa 2 weken zal worden uitbetaald.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie