Klacht: Electrabel reageert ondanks belofte tot 2 maal toe niet op klacht.

Schipper01 op 29 juni 2014 over Electrabel in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
βœ… Klacht opgelost op 13 augustus 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw Schipper, WIj zien in onze administratie dat u inmiddels een correcte jaarafrekening heeft ontvangen. Wij gaan er dan ook van uit dat wij deze klacht kunnen sluiten. Met vriendelijke groet, Webcare Electrabel

Bedrijf Electrabel
Status Opgelost
Datum 29 juni 2014

Een klant van Electrabel heeft problemen ervaren met de afrekening van zijn energieverbruik. Ondanks het tijdig doorgeven van de meterstanden, ontving hij een afrekening die niet overeenkwam met zijn opgegeven gegevens en waarin een onlogische negatieve verbruikscijfers werden vermeld. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Dit jaar ontving ik het verzoek om de meterstanden door te geven pas op 9 april jl. in plaats van begin januari. Nog op de dag van ontvangst van het verzoek heb ik de standen (per 9 april 2014) per computer doorgegeven, en daarvan een automatische ontvangstbevestiging ontvangen. Eind april 2014 ontving ik de afrekening, gedateerd 23-04-2014. Het merkwaardige is dat het verbruik is afgerekend over de periode 03-01-2013 t/m 02-01-2014, terwijl ik op laatstgenoemde datum helemaal geen opgave heb gedaan, of dat opname heeft plaatsgevonden.

Nog veel vreemder wordt het als er per 2 januari 2014 voor hoogtarief electra wordt uitgegaan van een stand van 17.832, terwijl de meer dan drie maand later doorgegeven werkelijke stand 17.521 bedraagt. In meer dan 3 maanden tijd dus een negatief verbruik van 311 Kwh. Ook bij het laagtarief is het fout gegaan: per 09-04-2014 opgegeven 14.276, volgens factuur per 2 januari al 14.175, derhalve voor een volledige huishouding in meer dan 3 maanden tijd slechts 101 Kwh. Ook de afrekening voor gas klopt niet; ook daar is het in rekening gebrachte verbruik niet in overeenstemming met de opgave per 09-04-2014.

Op 25 april 2014 heb ik via de site van Electrabel een klacht ingediend. Ik kreeg daarop een ontvangstbevestiging dat ik binnen 2 weken een reactie zou ontvangen. Toen ik op 31 mei 2014, dus aanzienlijk later dan de toegezegde 2 weken nog geen antwoord had gekregen heb ik nogmaals dezelfde klacht ingediend. Ook daarvan ontving ik weer een automatische ontvangstbevestiging, met de toezegging dat ik binnen 2 weken een reactie tegemoet zou kunnen zijn. Nu zijn er bijna 2 maanden verstreken, en nog steeds heb ik taal nog teken van Electrabel vernomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Electrabel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Electrabel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Electrabel beoordeeld.

Electrabel

Heeft op 13 augustus 2014 om 12:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw Schipper,

WIj zien in onze administratie dat u inmiddels een correcte jaarafrekening heeft ontvangen. Wij gaan er dan ook van uit dat wij deze klacht kunnen sluiten.

Met vriendelijke groet,

Webcare Electrabel

Schipper01

Heeft op 13 augustus 2014 om 12:48 geantwoord

Geachte dames en heren,

Electrabel mag dan de klacht wel als opgelost aangemeld hebben, maar dat is dan wel ten onrechte.

Men schrijft dat ik inmiddels een correcte jaarafrekening heb ontvangen, maar dat is nog steeds niet het geval, en voor mij is de klacht dus helemaal niet opgelost.

Wat er wel is gebeurd is het volgende. Kort na het indienen van mijn klacht via klacht.nl zag ik in Mijn Electrabel dat er met factuurdatum 03-07-2014 een tweetal afrekeningen zouden zijn gemaakt waarbij bedragen van € 5,97 en € 359,04 gecrediteerd zouden worden. Het gaat om de facturen met de nrs. F1660281
en F1660288. Op de pagina wordt aangegeven, dat deze facturen na 2 werkdagen als PDF kunnen worden ingezien. Dat heb de daarop volgende dagen een aantal malen geprobeerd, maar ik kreeg steeds de volgende melding:

Factuur inzien niet mogelijk
Helaas is het momenteel niet mogelijk om uw factuur in te zien.
Onze excuses voor het ongemak. Probeert u het later opnieuw.

Tot mijn aangename verrassing vond korte tijd daarna wel creditering van de bedragen op mijn rekening plaats.

Op zich prima, maar ik heb tot op heden (13-08-2014) geen specificatie/jaarafrekening ontvangen, en zojuist heb ik nogmaals gecontroleerd of dat nu via Mijn Electrabel wel lukt, maar ik krijg nog steeds de melding dat ik het later nog maar eens moet proberen.

Toeval of niet, omdat de specificatie uitbleef heb ik gisteren maar weer eens geprobeerd, en dan maar weer telefonisch contact te krijgen. En inderdaad, na het nodige wachten kreeg ik een overigens vriendelijke en correcte medewerkster aan de lijn, die de afrekening ook niet kon inzien. Zij bood aan om mij een papieren versie te laten toesturen, maar dan kon dan wel maximaal drie weken duren.

U begrijpt het al: ik heb op dit moment geen specificatie en ook via Mijn Electrabel kan ik tot op dit moment geen pdf van de afrekening inzien. Hoewel we met de crediteringen zeker op de goede weg zijn heb ik nog steeds geen specificatie ontvangen of kunnen inzien, en kan ik dus ook niet nagaan waarop deze zijn gebaseerd.

Voor mij is de klacht pas opgelost als ik kan controleren waarop de hierboven genoemde creditfacturen zijn gebaseerd.

Met belangstelling zie ik dan ook ofwel een papieren jaarafrekening tegemoet, of een jaarafrekening die ik als PDF via Mijn Electrabel kan inzien. Wat Electrabel een oplossing noemt is in feite maar een halve oplossing.

Ik ben benieuwd naar een specificatie, en zo lang ik die niet heb is de klacht natuurlijk niet opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie