Klacht: ten onrechte incasso vordering

augan op 24 juni 2014 over Editie Enigma in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Editie Enigma has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Magazines
Status Open
Datum 24 juni 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Na een telefonisch gesprek van Calatus/Enigma voor een proefexemplaar Puzzelmagazine. Na lange tijd ontvang ik een rekening voor betaling van 71,67 euro en inmiddels opgelopen inclussief incassokosten tot 115,59 euro.In de tussentijd heb ik ongevraagt 2 exemplaren puzzelmagazine ontvangen. Ondanks mijn herhaaldelijke vragen/verzoeken heeft dit bedrijf nooit gereageerd, dan alleen maar rekeningen, enz. te sturen.Ook incasso bureau Janssen & Janssen in Eindhoven heeft ondanks meerder schrijven niet/nooit gereageerd.
Ik moet dus voor ongevraagde 2 exzemplaren (en retourgezonden) betalen: 71,67:2= 35,84 euro. Over dit bedrijf is in het programma Radar/Oplichting ook al besproken en de klachten zijn legio.

Gewenste Oplossing:

Graag uw advies/hulp.
Moet voor 26 juni a.s. het bedrag van 115,59 betalen ter voorkoming van een gerechtelijke procedure.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Editie Enigma

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Editie Enigma over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Editie Enigma nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM