Mijn Klacht:
paar dagen terug pakte ik me telefoon in de winkel om op de bank geld over te zetten. maar telefoon deed niks, terwijl toen ik thuis was alles het nog gewoon deed en er niks aan de hand was,dus bij thuiskomst aan de oplader gelegd kijken dat die aan ging maar had groen beeld
mijn telefoon zit altijd keurig in een telefoonmapje en hij is niet gevallen of gestoten en in me jas zit altijd in me binnenzak op borst hoogte.
dus 2 dagen later heb ik de telefoon op kunnen sturen naar dynafix. en daar zeggen ze dat de telefoon een barst in het onderscherm heeft dus de reparatie valt buiten de garantie. ik ben het zelf hier niet mee eens want ik weet zelf ook als je telefoon valt of stoot of iets dergelijks dat het dan buiten de garantie valt en zal ik hem niet opsturen voor garantiewerk want dan weet ik gewoon dat het niet binnen de garantie valt. bij mij is de telefoon nooit gevallen geweest of gestoten, het is een vrij nieuwe telefoon dus vind het heel erg knap dat er een barst in het onder scherm zit, heb ook al meer klachten gelezen dat dit soort dingen al meer aangegeven word zodat het buiten de garantie valt, terwijl zelf weten wat er met hun telefoon gebeud is. vergeet bijna nog een ding en dat is toen ik de telefoon net ontvangen had en aandeed. deed het scherm al raar zoals heel erg laggy zijn met het aandrukken op het scherm.
Gewenste Oplossing:
dat de reparatie gewoon binnen garantie valt


