Klacht: Uitval samsung s4

teleugetelde klant op 13 mei 2014 over Dynafix in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte teleugetelde klant, Betreffende uw klacht hebben wij u gecontacteerd en een Second Opinion geboden, welke inmiddels is uitgevoerd. Spijtig genoeg hebben wij niet meer van u mogen vernemen, wij sluiten derhalve uw klacht. Indien u echter toch nog vragen...

Bedrijf Dynafix
Status Opgelost
Datum 13 mei 2014

Na een update op zijn Samsung S4 op 31 maart begon de telefoon warm te worden tijdens het opladen en het luisteren naar muziek. Na het gebruik van oordopjes viel de telefoon uit en ontdekte de gebruiker een barst aan de binnenkant van het scherm. Dynafix constateerde val-, stoot- of drukschade en meldde dat de moederbordmodule en het display vervangen moesten worden, met totale kosten van 215 euro.

Mijn Klacht:

31 maart heb ik een update gedaan op mijn mijn telefoon sinds dien word hij warm/heet bij het opladen en na het beluisteren van muziek.
Midden april heb ik weder naar muziek geluisterd op mijn telefoon met oordopjes in. De telefoon werd weer Warm/heet heb toen de plug van mijn oordopjes uit mijn telefoon gehaald en mijn telefoon viel gelijk weer uit. Opdat moment zag ik een barst aan de binnenkant van mijn scherm.

Ik heb gelijk contact opgenomen met vodafone de telefoon is opgehaald en onderzocht door Dynafixc, van Dynafix kreeg ik te horen dat er val-,stoot of drukschade is geconstateerd.
Dynafix. constateerde dat de module van mijn moederbord stuk is en display vervangen moet worden plus een nieuwe update. totale kosten 215 euro. In het telefoon gesprek met vodafone heb ik duidelijk aan gegeven dat de telefoon warm werd. Nadat ik weer telefoonis contact heb gehad met vodafone en dynafix bleek dat er nergens was aangegeven dat de telefoon af en toe warm/heet word.

Ik kan voor 1000% zeker zeggen dat de telefoon niet is gevallen,ergens tegen aan is ge druk de telefoon is nergens tegen aan gestoten. De telefoon zat in een telefoonhoes heb een glasbeschermer op mijn scherm.
aan de buitenkant van de telefoon is er geen schade.

dit is de tweee keer dat ik een defect heb met de telefoon. De eerste keer viel hij ook al uit maar bleek het aan de batterij te liggen. Ik heb deze telefoon net 1 jaar.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ze weten hoe het komt dat de telefoon warm/heet word en dit verholpen kan worden. zou willen dat het verholpen word.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dynafix in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dynafix een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dynafix

Heeft op 27 mei 2014 om 08:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte teleugetelde klant,

Betreffende uw klacht hebben wij u gecontacteerd en een Second Opinion geboden, welke inmiddels is uitgevoerd. Spijtig genoeg hebben wij niet meer van u mogen vernemen, wij sluiten derhalve uw klacht. Indien u echter toch nog vragen voor ons mocht hebben, zijn wij uiteraard bereid deze te beantwoorden!

Met vriendelijke groet,
Dynafix WeCare Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM