Klacht: Probleem niet opgelost

xxbetul op 21 maart 2014 over Dynafix in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte xxbetul, Zoals telefonisch besproken hebben wij uw klacht gezamelijk opgelost! Wij vinden het erg fijn dat u tevreden bent met onze geboden oplossing. Met vriendelijke groet, ^LBC, Dynafix WeCare Team

Bedrijf Dynafix
Status Opgelost
Datum 21 maart 2014

Een klant heeft zijn Galaxy S4 ter reparatie naar Dynafix gestuurd vanwege problemen met het uitvallen en de snel leeggierende batterij. Ondanks het aangeven van het werkelijke probleem, heeft Dynafix enkel een nieuwe accu geplaatst, wat niet heeft geleid tot een oplossing. De klant is teleurgesteld over de geboden service en het resultaat van de reparatie.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn Galaxy S4 naar Dynafix opgestuurd ter reparatie, omdat hij steeds uitvalt en de batterij snel leeg gaat. Ik kreeg hiervoor al een nieuwe accu van Samsung, maar dit werkte ook niet, vandaar dat ik het heb opgestuurd. Maar wat ze hebben gedaan is een nieuwe accu erin stoppen, terwijl dat het probleem niet is. Ik heb dit ook aangegeven, maar er is verder niks mee gebeurt en heb hem weer terug gekregen. En zoals verwacht; mijn mobiel valt wéér uit. Ik vind het ontzettend jammer dat het probleem niet is opgelost en alle moeite voor niks is geweest, kan hier zó boos om worden! Had echt wat beters verwacht..

Gewenste Oplossing:

Ik eis een nieuwe mobiel!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dynafix in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dynafix een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dynafix

Heeft op 24 maart 2014 om 17:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte xxbetul,

Zoals telefonisch besproken hebben wij uw klacht gezamelijk opgelost! Wij vinden het erg fijn dat u tevreden bent met onze geboden oplossing.

Met vriendelijke groet,

^LBC, Dynafix WeCare Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM