Klacht: Probleem met iphone 5

Konjoe35 op 21 april 2015 over Dynafix in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 11 mei 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte, Betreffende uw klacht hebben wij u gecontacteerd en u voorzien van uitgebreide onderbouwing en uitleg. Daar wij hierop niet meer van u mochten vernemen, sluiten wij bij dezen uw klacht. Indien u echter aanvullende vragen voor ons krijgt, reageert...

Bedrijf Dynafix
Status Opgelost
Datum 21 april 2015

Een klant heeft een defecte iPhone 5, die tijdens de garantieperiode niet meer aan gaat en waarvan de batterij heet wordt. Dynafix meldde na twee weken dat de schade door vocht zou zijn veroorzaakt, terwijl de klant stelt dat de telefoon nooit met vocht in aanraking is gekomen. De klant is ontevreden over de geboden oplossing, waarbij een vervangend toestel aangeboden wordt tegen betaling, en vindt de service onvoldoende, gezien de garantie.

Mijn Klacht:

Ik heb een iPhone via T-Mobile en deze is defect gegraakt tijdens de garantie, toestel gaat niet meer aan en de battery wordt heet.
Na 2 weken kreeg ik een mail van dynafix dat de oorzaak vocht zou zijn en dat de iPhone kan worden omgeruild voor een zelfde Iphone met betaling van 338.95 euro.
Deze telefoon is nooit in aanraking geweest met vocht mede dankzij de speciale triple layer cover van Otterbox.
Ook is er geen beschrijving gegeven van wat er dedect is.
Deze service is ronduit slecht te noemen, zeker omdat de telefoon nog onder garantie is

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als de telefoon gewoon onder de garantie wordt gerepareerd,zonder die belachelijk hoge betaling,ook al omdat ik de volledige reeks iPhone's heb gebruikt zonder ooit een probleem te hebben gehad

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dynafix in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dynafix een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dynafix

Heeft op 11 mei 2015 om 09:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte,

Betreffende uw klacht hebben wij u gecontacteerd en u voorzien van uitgebreide onderbouwing en uitleg. Daar wij hierop niet meer van u mochten vernemen, sluiten wij bij dezen uw klacht. Indien u echter aanvullende vragen voor ons krijgt, reageert u dan gerust nogmaals op de onderlinge communicatie.

Met vriendelijke groet,
Dynafix WeCare Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM