Klacht: duurt te lang

Boujemaa Mataich op 24 december 2017 over Woonnet rijnmond in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 24 december 2017

Na acht jaar op zoek te zijn naar een woning, ervaart de klager problemen met de huidige woningtoewijzing van Woonnet Rijnmond. Ondanks dat de klager in aanmerking komt voor woningen, wordt hij beperkt in zijn mogelijkheden om te reageren, vooral op woningen die niet aansluiten bij zijn gezinssituatie. De klager vraagt om een herziening van het toewijzingssysteem, zodat het beter aansluit bij de behoeften van gezinnen.

Mijn Klacht:

Ik zoek nu al 8 jaar een woning om te verhuizen maar sinds jullie aanpassing kom ik nergens. wanneer ik tot aanmerking kom voor een woning staat er dat ik hierop niet mag reageren. Ook worden woningen met veel slaapkamers weggeven aan iemand die bijvoorbeeld geen kinderen heeft! Ik mag dan alleen reageren op woningen met 1-2 SLAAPkamers wat zeer onlogisch is, omdat ik 3 kinderen heb? dit moet veranderen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als er eerlijk woningen worden uitgedeeld. Zo wil ik kunnen reageren op woningen waar ik iets aan heb.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Woonnet rijnmond

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Woonnet rijnmond nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM