Mijn Klacht:
Als student ontving ik studiefinanciering en kreeg ik de beschikking over een studentenreisproduct.
In december heb ik een brief ontvangen van de DUO waarin werd vermeld dat mijn studiefinanciering op 1 februari zou beëindigen. In deze brief stond ook vermeld dat ik op dat moment zelf mijn studentenreisproduct zou moeten opzeggen. Ik heb dit toentertijd over het hoofd gezien.
Hierna is er geen enkele waarschuwing meer van het DUO gekomen dat ik zelf het studentenresiporduct moest stopzetten!
De eerstvolgende brief kwam pas op 28 februari, waarin werd aangegeven dat ik door het niet op tijd stopzetten van het studentenreisproduct een boete moest betalen van 196 euro. Omdat ik op vakantie was, las ik dit bericht pas op 17 maart. Ik baalde enorm, heb onmiddellijk het reisproduct stopgezet en heb de boete betaald.
Op 21 maart kreeg ik het bericht dat DUO had geconstateerd dat ik het reisproduct had stopgezet en dat de boete was betaald, met een restschuld van 0 euro. Ik verwachtte dat hiermee de zaak was afgehandeld.
Echter ontving ik op 28 maart weer een bericht van DUO, dat ik nog een extra boete van 196 euro moet betalen! De eerste boete was blijkbaar dus enkel van toepassing op de maand februari. De tweede boete komt er nog eens bovenop voor de resterende periode tot 17 maart.
In mijn ogen komt de communicatie over het stopzetten van het reisproduct van DUO ernstig te kort!
Slechts 1 berichtje wordt hierover gestuurd, 2 maanden vooraf. Het volgende bericht erover komt een maand te laat, meteen vergezeld van een enorme boete! Daarbij in mijn geval nog de ongelukkige samenloop van omstandigheden dat ik door mijn vakantie het bericht pas laat heb gelezen, waardoor ik nu nog een 2de enorme boete opgezadeld zit. Terwijl ik 2 weken geleden had stopgezet.
Uiteraard heb ik in deze periode niet eens gebruikgemaakt van het reisproduct, maar daar heeft natuurlijk niemand een boodschap aan.
Gewenste Oplossing:
Ik verwacht op zijn een minst een tweede waarschuwing van DUO dat het studentenreisproduct moet worden stopgezet, bijvoorbeeld 5 dagen voordat dit uiterlijk moet gebeuren. Niet 2 alleen maanden vooraf. En bij dat bericht met een waarschuwing in grote dikgedrukte letters ook de consequenties van niet op tijd stopzetten.
Het zou ideaal zijn als DUO zelf ervoor gaat zorgdragen dat het studentenreisproduct wordt stopgezet. Of dat er niet zo'n hoge boete wordt opgelegd als het duidelijk is dat de student in deze periode niet eens van het reisproduct heeft gebruik gemaakt.

