Klacht: Beschadiging aan laptop na reparatie

JoasHaarsma op 14 januari 2016 over Dixons in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Dixons is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Bedrijf Dixons
Status Nieuwe klacht
Datum 14 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Na reparatie Apple Pro 13 Retina (garantie) krijg ik laptop terug. Klacht is naar behoren afgehandeld, echter … de laptop is beschadigd: op de hoek is de laptop ingedeukt en aan de bovenzijde zit een kras. De laptop kende bij inlevering bij Dixons geen uiterlijke beschadigingen.
Niet zichtbaar is of de laptop aan de binnenzijde heel is. Teruggegaan naar dealer Dixons in Zutphen: men zegt dat ze hier niets aan kunnen doen. Ook de filiaalhouder geeft dit aan.
Als je een laptop inlevert, mag je toch verwachten dat deze in minimaal dezelfde conditie terugkeert?

Gewenste Oplossing:

Genoegdoening voor deuk en liefst reparatie.
Controle of in de laptop geen beschadigingen aanwezig zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Dixons over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM