Klacht: Luisteren naar klant

Srk keyaan op 18 februari 2023 over Dirk van den Broek in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Dirk van den Broek has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 18 februari 2023

Een klant heeft een klacht ingediend over de service bij Dirk van den Broek in Schiedam. Na een misverstand over een vergeten of meegenomen product, kreeg de klant geen gehoor van de leidinggevende, die de situatie niet serieus leek te nemen en de klant beschuldigde van het verheffen van de stem. De klant is teleurgesteld over de afhandeling van de situatie, vooral gezien de kleine waarde van het product.

Mijn Klacht:

Mijn kind is vandaag naar Dirk gegaan en hij boodschappen daar gedaan vervolgens is hij misschien het vergeten of een andere klant heeft het meegenomen wat die had gekocht. Ik heb daarna 3/4keer gebeld naar Dirk Schiedam om te kijken wat er is gebeurd, daarna ben ik zelf naar Dirk gegaan om te kijken wat er aan de hand is spreek ik daar de leidinggevende die totaal niet naar mij wil luisteren hij wil vervolgens mij beschuldigen dat ik mijn stem verhef hij kijkt naar mijn kind en hij zeg ja uw moet uw kind niet sturen voor boodschappen Total Niet willen begrijpen wat het punt is het gaat maar om de € 2,15 hotdog’s maar ben zeer teleurgesteld over hem vervolgens staat een hele dikke rij daar achter die al die mensen die dan kijken gewoon totaal niet acceptabel

Gewenste Oplossing:

Ik weet het echt niet vind het gewoon niet normaal hoe dat allemaal is gegaan

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dirk van den Broek

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Dirk van den Broek over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dirk van den Broek nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Srk keyaan
💡

Tip from our consumer expert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Source: ConsuWijzer