Klacht: Probleem met afspraak maken videobellen

Marcel Faas op 04 november 2021 over DigiD in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf DigiD
Categorie Overheid
Status Nieuwe klacht
Datum 4 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik woon in het buitenland en heb DigiD aangevraagd. Tot zover alles goed. Ik heb de baliecode ontvangen.
Maar dan, moet je als Nederlander woonachtig in het buitenland de activeringscode zien te kringen. Dat is dus bijna een onmogelijkheid.
Of je gaat naar een locatie ver weg om je activerinscode op te halen , of je probeert het via een afspraak voor videobellen. Dit laatste heb ik dus al een week geprobeerd, ook op vrijdag wanneer er nieuwe afspraktijden worden toegevoegd. Maar ook dit gaat dus niet lukken. Binnenkort moet ik dan weer opnieuw DigiD aanvragen omdat de periode voor het verkrijgen van de activeringscode is verlopen.
Wederom blijkt weer dat de Nederlander in het buitenland er niet toe doet en het hem onnodig moeilijk wordt gemaakt om dit soort zaken te regelen. Net zoals met het verkrijgen van een nieuw paspoort trouwens.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als de capaciteit voor videobellen wordt uitgebreid zodat het eenvoudiger wordt om via videobellen de activeringscode te verkrijgen.
Aan de andere kant moet er toch een eenvoudiger manier zijn om de activeringscode beschikbaar te maken , bijv. via versleutelde email bijlage of via SMS of whatsapp.
Het moet toch niet zo moeilijk zijn om zoiets te bedenken.

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DigiD

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DigiD nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marcel Faas
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM