Klacht: Restant bedrag te veel ontvangen beslag wordt niet teruggeboekt!

user-1446986 op 23 juni 2018 over Deurwaarder Van den Bergh en Partners. in de categorie Deurwaarders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Deurwaarders
Status Open
Datum 23 juni 2018

Een klant van Deurwaarder Van den Bergh en Partners heeft een klacht ingediend over het niet terugboeken van een restantbedrag van een beslag op de voorlopige teruggaaf inkomstenbelasting. Ondanks herhaalde beloften over terugboeking op verschillende data, heeft de klant geen bewijs ontvangen en vermoedt dat het geld niet is teruggestuurd naar de Belastingdienst.

Mijn Klacht:

Van den Bergh heeft beslag gelegd op voorlopig teruggaaf inkomstenbelasting 2017. Ze hebben totaal bedrag van eur3456,- van de Belastingdienst ontvangen op 2 juni 2018. Vordering bedroeg eur1924. Restant zouden ze terugboeken. Echter geven ze steeds andere informatie hieromtrent. Eerst zou het op 15 juni worden teruggeboekt. Vervolgens zeiden ze dat het op 19 of 20 juni op mijn rekening teruggeboekt zou worden. En vanmorgen 21 juni zeiden ze dat het op 14 juni is teruggeboekt naar de Belastingdienst. Ze willen geen betaalbewijs overleggen en ondertussen heeft Belasting niets ontvangen. Ik heb sterk het vermoeden dat Van den Bergh het geld bij zich houden!

Gewenste Oplossing:

Als Van den Bergh bewijs overlegt dat het geld is teruggestort.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Deurwaarder Van den Bergh en Partners. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM