Klacht: vraag om klein plastic tasje

shopoholic op 16 oktober 2012 over Deka in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Deka
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 16 oktober 2012

Een klant van de Dekamarkt in Haarlem uit zijn onvrede over het beleid rondom het gebruik van kleine plastic tasjes. Na het doen van een grote boodschappen, kreeg hij geen klein tasje voor twee pakjes kipfilet, omdat deze volgens de cassière alleen voor planten en bloemen bestemd waren. De klant vond dit onredelijk en merkte op dat andere klanten ook hun twijfels over deze regel uitspraken.

Mijn Klacht:

Bij het boodschappen doen in de Dekamarkt, Oranjeboomstraat te Haarlem, had ik voor 60 euro boodschappen gedaan en 4 tasjes gekocht, doch 2 pakken kipfilet wilde ik niet bij het koek en snoep en broodjes doen en vroeg daarom een klein plastic tasje, waarvan ik een dikke rol zag liggen.
Van de verkoopster (cassiere) mocht dat niet en moest ik voor die 2 pakjes nog maar een tas kopen.
De reden was dat die tasjes voor planten en bloemen waren.
Ik zie mezelf al met een bos Gladiolen in z,n klein dun tasje.
Ik doe al mijn boodschappen daar en koop ook regelmatig tasjes, dus wat een onzin verhaal, de hele rij mensen die achter mij stonden hadden wel direct hun mening over bovengenoemde cassiere.
Vorige week zag ik ook al een oude dame met 2 pakjes melk om een klein dun tasje vragen en toen werd er glashard gezegd HEBBEN WE NIET!
Geen services moet ik zeggen, de hele Leidsebuurt klaagt over deze supermarkt, misschien moet ik maar verderop gaan shoppen waar wel services word gegeven.

Gewenste Oplossing:

De oplossing ligt bij u, ik zou zeggen doe er iets aan met dat personeel daar.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer