Klacht: bezorging van winterschoenen

dit heb ik niet. op 06 juli 2020 over Dealyo in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Dealyo
Status Open
Datum 6 juli 2020

Een klant heeft op 16 juni 2020 een bestelling geplaatst bij Dealyo en kreeg op 18 juni bericht dat de bestelling was verzonden. Ondanks de aangegeven verwerkingstijd van 3 tot 5 werkdagen en een bezorgtijd van 5 tot 15 werkdagen, heeft de klant de winterschoenen nog steeds niet ontvangen en is hierover teleurgesteld.

Mijn Klacht:

ik heb op 16 juni 2020 besteld bij dealyo.nl en ik kreeg op 18 juni 2020 bericht dat mijn bestelling is verzonden. dat de verwerkingstijd 3 tot 5 werkdagen is.en dat in dit mailtje ook stond dat zodra je bestelling is verstuurd 5 tot 15 werkdagen duurt voordat het wordt bezorgd.
maar ik heb ze nog steeds niet en daar baal ik heel erg van.

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als de winterschoenen die ik op 16 juni 2020 heb besteld zo snel mogelijk naar mijn adres toe gestuurd worden.
en nu zo snel mogelijk bezorgd worden.!!!.

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dealyo

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dealyo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door dit heb ik niet.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)