Klacht: De krantenkop i phone

Torenhoeve@311 op 16 december 2023 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Telegraaf
Status Nieuwe klacht
Datum 16 december 2023

Ferdinand Sala ondervindt problemen bij het lezen van de krant op zijn iPhone, waarbij hij steeds wordt gevraagd om abonnee te worden. Hij zoekt naar een oplossing voor dit probleem.

Mijn Klacht:

Als ik de krant op mijn iPhone wil lezen krijg ik ( klantnummer 4126498) steeds de vraag of ik abonnee wil worden.
Hoe los ik dit op ?

Met groet,
Ferdinand Sala
Bosuillaan 311
3722 xm Bilthoven

Gewenste Oplossing:

Een oplossing

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht Torenhoeve@311

2 jaren geleden - Nog steeds geen reactie ontvangen, lukt dat alsnog? Groet, Ferdinand sala

Reactie van de melder van de klacht Torenhoeve@311

2 jaren geleden - Nog steeds kreeg ik geen antwoord op mijn klacht over het niet meer kunnen openen van de kranten in het buitenland. Ik ben al jaren abonnee maar krijg steeds de vraag of ik abonnee wil worden als ik in het buitenland de krant wil openen. Lukt Hetty mij een reactie te geven? Groet Ferdinand Sala Bosuillaan 311 3722 xm Bilthoven

Alle klachten die gemeld zijn door Torenhoeve@311
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM