Klacht: Steeds te laat berzorgd

Miranda Huisken op 10 januari 2022 over De Stentor in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf De Stentor
Status Open
Datum 10 januari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Net ook ingesproken, maar toch ook nog even schriftelijk. Wij hebben nl een proefabonnement op de Stentor ingaande 3 januari, maar tot onze spijt is het op de meeste dagen tot nu toe pas na 7:00 uur bezorgd, terwijl op de site staat dat de krant voor 7:00 uur bezorgd moet zijn….. dit vinden wij erg vervelend…. graag horen wij va nu wat nu de reden is van de steeds te laat bezorgen…. we ede ken erover om het proefabonnement op deze manier niet om te zetten in een abonnement….
Miranda Huisken

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag vernemen waarom de krant al di erase keren te laat is bezorgd....

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over De Stentor

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over De Stentor nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Miranda Huisken
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM