Klacht: Scheermesje ontvangen nu rekening van 40 euro

Niek Vijgen op 25 februari 2014 over Courlux International in de categorie Oplichting

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Courlux International has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Inmiddels heeft de klant via de email contact gehad met ons.

Categorie Oplichting
Status Opgelost
Datum 25 februari 2014

Een consument ontving in november 2013 een aanbieding voor een gratis scheermesje van Courlux International, maar annuleerde dit later via de website. Onverwacht ontving hij een aanmaning van 40 euro, ondanks de eerdere annulering, wat leidde tot frustratie en het gevoel van bedreiging. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ergens in november 2013 ontving ik een leuke aanbieding gratis scheermesje van cour lux. Nogal naïef hierin getrapt, maar een maand later via internetsite geannuleerd helaas vind ik dit niet meer terug. Ik heb ooit een scheermesje ontvangen in november 2013 en dacht dat ik van dit criminele bedrijf af was. Wat schets mijn verbazing? Heden ontvang ik een aanmaning van 40 euro, met de brutale opmerking we hopen dat u tevreden bent met ons product. Erg bedreigend allemaal. Wat te doen?

Gewenste Oplossing:

Wanneer dit bedrijf van rechtswege moet stoppen met deze praktijken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Courlux International over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Courlux International in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Courlux International een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Courlux International

Heeft op 28 februari 2014 om 12:55 geantwoord

Geboden Oplossing:

Inmiddels heeft de klant via de email contact gehad met ons.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM