Klacht: Onterechte factuur

ROAMB op 14 mei 2014 over Courlux International in de categorie Oplichting

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Courlux International has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer, Er is contact geweest met u, en wij hebben u een oplossing aangeboden. Voor verdere vragen kunt u ons bereiken op nummer 0900-4564564 op werkdagen tussen 8.00 en 21.00 uur. Vriendelijke groet, Courlux klantenservice

Categorie Oplichting
Status Opgelost
Datum 14 mei 2014

Een klant van Courlux International heeft een klacht ingediend over een onterechte factuur voor mesjes die hij gratis had besteld, maar later verzendkosten moest betalen. Na ontvangst van een tweede zending, waar hij niet om had gevraagd, heeft hij het pakket teruggestuurd. Uiteindelijk is de klacht opgelost, maar de klant was ontevreden over de communicatie en het proces.

Mijn Klacht:

Ik heb ergens vorige jaar GRATIS mesjes besteld via Courlux. Ik dacht dat dit gratis was en nergens stond er dat je aan een abonnement vast zou komen te zitten, Ik kreeg ze paar weken later binnen en moest verzendkosten betalen. Dit wou ik in eerste instantie niet doen, heb het uiteindelijk toch gedaan, omdat ik geen zin had in gedoe. Paar weken later kreeg ik weer mesjes binnen. Ik schrok ervan, omdat ik dit helemaal niet wou en ook niet had aangegeven. Nu weer moest ik een bedrag betalen van ongeveer 10 euro. Ik mailde courlux dat ik helemaal geen mesjes meer wilt. Courlux stuurde mij daarna terug dat ik het pakketje terug moest sturen naar een adres die ze hadden opgegeven. Dit heb ik meteen gedaan. Ik hoorde daarna een tijdje niets meer en ging er vanuit dat het probleem was opgelost. Na een tijdje kreeg ik ineens brieven thuis van facturen en zelfs een brief van Alextum. Na verschillende mailtjes heen en weer blijven ze beweren dat ik het pakketje niet terug heb verstuurd en dat ik een bedrag van 58,12 moet betalen. Ik ben niet van plan om dit te doen! Alextrum heeft al paar keer gemailt dat ze bezig zijn met een dagvaarding en dat ik moet betalen binnen 10 dagen.

Gewenste Oplossing:

Als ik na een jaar eindelijk van Courlux en Alextrum af ben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Courlux International over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Courlux International in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Courlux International een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Courlux International

Heeft op 17 juni 2014 om 12:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer,

Er is contact geweest met u, en wij hebben u een oplossing aangeboden.

Voor verdere vragen kunt u ons bereiken op nummer 0900-4564564 op werkdagen tussen 8.00 en 21.00 uur.

Vriendelijke groet,
Courlux klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM