Klacht: Zelfs geef jij het zelf aan, maakt het hun niets uit. Jij bent de crimineel.

FredLux op 18 augustus 2014 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 18 augustus 2014

Een reiziger had een afspraak op busstation het Oor in Almere en besloot zijn maandabonnement niet te verlengen om kosten te besparen. Bij het instappen in de bus werd hij geconfronteerd met een lage saldo op zijn OV-kaart, waardoor hij niet verder kon reizen. Na het uitstappen werd hij gevolgd door conducteurs, wat leidde tot frustratie over de situatie.

Mijn Klacht:

Op een vrijdag middag had ik met een oud-collega van mij op busstation het Oor in Almere afgesproken.
Doordat ik 2 weken vakantie had en daardoor niet vaak met het openbaar vervoer reisde, verlengde ik mijn maandabonnement niet om kosten te besparen want die abonnementen zijn al duur genoeg.
Ik zit niet in een bepaald goeie positie om automatisch opladen van mijn kaart aan te schaffen of het te kunnen veroorloven.
Bij het instappen in de bus richting het Oor werd er meteen gecontroleerd. Er werd mij meteen verteld dat mijn saldo laag was en ik hem zou moeten opladen voor de volgende reis, waarop ik zei dat ik alleen naar het Oor moest en terug.
Dat zou niet meer lukken en zat ik in principe al met een probleem.
Op de bushalte uitgestapt werd ik gevolgd door de conducteurs.
Nog wachtend op mijn collega, legde ik hun mijn situatie uit en vroeg ik aan hun wat nu mijn beste optie zou zijn.
Die heb ik niet want er staat geen oplaadpunt op die bushalte of omgeving. Andere optie was of mijn oud-collega een kaartje voor mij kon betalen.
Met deze woorden controleerden hun een bus in de tegenovergestelde richting.
Intussen arriveerde de bus met mijn oud-collega en kwam kort daarna ook de bus richting Almere Stad aan die wij moesten hebben.
Beschaamd vroeg ik aan mijn oud-collega of hij mij misschien uit de brand kon helpen maar hij had zelf geen geld bij zich.
Langst de buschauffeur lopend en zeggend dat ik geen geld meer op mijn kaart had staan, wat hem niet kon bommen, zag ik dat de conducteurs heel toevallig de bus waar ik inzat moesten hebben.
De enige persoon die in die bus werd gecontroleerd was ik. Mijn oud- collega werd alleen maar gevraagd of hij een vervoersbewijs had. That’s it.
Ik betaal mij al bont en blauw aan mijn maandelijks abonnement en heb aardig wat problemen gehad met niet werkende ov-chipkaarten of defecte apparaten.
En zo wordt ik neergezet. Als een crimineel???
Een klant die al jaren met Connexxion reist, bijna elke dag nog wel na zijn werk. Jaarabonnementen, Maandabonnementen gefinancierd, ook al vind ik de prijzen belachelijk hoog. uren in een volle bus in de zon moeten zitten zonder airco of dakluik open.
Altijd maar moeten incasseren van dit bedrijf. Dan zit jij een keertje met een probleem en dan is dat de dank??? Dat vind ik nou crimineel!!!
Een bijkomende motivatie waarom ik nu zo snel mogelijk mijn rijbewijs ga halen is omdat ik over de manier van denken en beleid van dit bedrijf geen goed woord meer te verliezen heb.

Gewenste Oplossing:

In verband met mijn boete? Kwijtschelding.
Over de rest van alle problemen ga ik mij niet meer uiten, dat is voor mij nog maar van korte tijd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Connexxion

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Connexxion nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten