Klacht: onterechte boete lijn 11, 16/12/’14

boerhaave1990 op 16 december 2014 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw, Enige tijd geleden heeft u een melding met betrekking tot onze dienstverlening bij klacht.nl ingediend. Helaas kunnen wij uw klacht niet via deze website in behandeling nemen. Reden hiervoor is dat wij de informatie, die wij nodig hebben...

Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 16 december 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik stapte om +- 20.08 uur in de bus lijn 11
halte Station Almere-Stad.
Merkte op, dat de chipkaart automaat op *Rood* stond.
Paar weken geleden gebeurde dat ook, toen reageerde de chauffeur met, kan er helaas niets aan doen.
Hebt o.a. u geluk, maar mag gewoon meerijden.
1 halte verder (nog geen 250meter) stonden 10 controleurs
O.a kreeg ik (ondanks uitleg) ’n boete van €. 25 00 (gepind)
Zonder gepind zou boete veel hoger zijn geweest.

Gewenste Oplossing:

Door teruggave van betreffende onterechte boete.
Dat de chipkaart automaten op rood stonden, is niet
mijn fout en niet mijn probleem / verantwoordelijkheid.
Ik moest naar stripheldenbuurt oost. Kost paar euro,
Voor o.a. dat bedrag zou IK zeker geen boete riskeren.
Betreft: kassanr. 4KZ506 /Referentie: 02000738.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Connexxion

Bericht van

11 jaren geleden - Geachte Anna, U heeft ons laten weten dat dat u bezwaar wilt maken tegen de boete die u heeft ontvangen. U stapte in de bus met lijn 11 en u merkte op dat de chipkaart automaat op rood stond. Een paar weken geleden gebeurde dat ook, maar toen mocht u van de chauffeur meerijden. Nu stond er een halte verderop tien controleurs. U kreeg, ondanks uw uitleg, toch een boete van €25,-. U heeft een Rit- Uitrijkaart gekocht bij de controleur en zoals expliciet op deze kaart vermeld staat is het niet mogelijk om bezwaar hiertegen aan te tekenen. Een Rit- Uitrijkaart is geen boete of proces-verbaal, maar een vervoerbewijs dat u ter plekke aanschaft. Een andere optie is de verbalisant een proces-verbaal laten uitschrijven. De kosten hiervan bedragen € 39,-. Een proces-verbaal biedt u de mogelijkheid om achteraf bezwaar aan te tekenen. Mocht dit bezwaar gegrond worden verklaard dan wordt de boete geseponeerd. U heeft aangegeven dat u geen mogelijkheid om in te checken, omdat het apparaat op rood zou staan. In een dergelijk geval raden wij u aan om dit met de chauffeur te bespreken. Hij kan u dan adviseren hoe verder te handelen, immers moet iedere reiziger over een geldig vervoersbewijs beschikken. Zoals eerder aangegeven is het bij de Rit- Uitrijkaart niet mogelijk om bezwaar aan te tekenen. Uw verzoek om restitutie van het bedrag van € 25,-- wijzen wij dan ook af. Mocht u onverhoopt bij een toekomstige gelegenheid bij een plaatsbewijzencontrole geen geldig vervoerbewijs kunnen tonen en van mening zijn dat hier een gegronde reden voor is, dan adviseren wij u de verbalisant een proces-verbaal uit te laten schrijven zodat u achteraf bezwaar kunt aantekenen. Met vriendelijk groet, Marjolein Kleene Connexxion OV Klantenservice

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Connexxion nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - 1e keer een onterechte boete van €. 25, 00 En na terechte klacht geen geld terug Controleurs innen zeker voor hun kerstpakket. Ben zwaar teleurgesteld in connexxion Almere. Reden voor mij niet meer met deze bus maatschappij te reizen, Alleen in uiterste noodzaak. Mvgr. Dhr. M.G.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Connexxion in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Connexxion een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Connexxion

Heeft op 16 april 2015 om 12:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw,

Enige tijd geleden heeft u een melding met betrekking tot onze dienstverlening bij klacht.nl ingediend. Helaas kunnen wij uw klacht niet via deze website in behandeling nemen. Reden hiervoor is dat wij de informatie, die wij nodig hebben om uw klacht volledig te kunnen behandelen, via ons klachtensysteem verzamelen. Wij verzoeken u dan ook om uw klacht opnieuw in te dienen bij Connexxion. Dit kan via het online klachtenformulier wat u kunt vinden op https://connexxion.nl/klachten/121. Ook kunt u uw klacht telefonisch indienen door te bellen naar 0900 – 266 63 99.

Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Als u naar aanleiding van onze e-mail nog vragen heeft, dan kunt u ons van maandag tot en met zaterdag van 08:00- 19:00 uur bereiken op telefoonnummer 0900 – 266 63 99. Wij staan u graag te woord.

Met vriendelijke groet,

Connexxion OV Klantenservice

T +31 (0)900 266 63 99

W www.connexxion.nl www.connexxion.com

________________________________________

Please consider the environment before printing this email.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten