Klacht: Niet uitvoeren van een taxirit

Ria Smid op 23 april 2018 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 23 april 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Er werd op donderdag 19 april een te kleine taxi ingezet voor mijnh vervoer van Stedumermaar 8 in Groningen naar Veenkampen 5 in Vries!
Er kwam een tweede taxi, maar toen ik daar ook niet in kon, reed de chauffeur weg en liet mij achter aan het Stedumermaar in Groningen.
Ik heb uiteindelijk mijn man gebeld, of hij me a u b op wilde halen,.
Op woensdag 18 april kwam ik drie kwartier te laat aan op de dagbesteding in Norg. Ook daar kwam een te kleine taxi, om me op te halen. Deze chauffeur belde zelf om een grotere taxi, heel aardig!

Gewenste Oplossing:

Als het bedrijf een auto inzet met een breed portier, zodat ik met mijn been met beugel in kan stappen!

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Connexxion

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Connexxion nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten