Klacht: Niet stoppen bij een bushalte

hvandevliert op 01 februari 2012 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 1 februari 2012

Op 1 februari 2012 weigerde de buschauffeur van lijn 680 te stoppen bij de bushalte Pothbrug in Woudenberg, ondanks dat de dochter van de klager daar wilde uitstappen. De chauffeur gaf als reden dat ze niet bij iedere halte konden stoppen.

Mijn Klacht:

Onze dochter ging met de bus van Amersfoort naar Woudenberg, de Pothbrug. Het betrefd verbinding lijn 680. Zij wilde daar uitstappen maar de vandaag, 1-2-2012, wilde de chauffeur niet bij die halte stoppen. Met als enige argument, we kunnen niet bij iedere halte stoppen.

Gewenste Oplossing:

Graag willen wij dat betreffende chauffeur in het vervolg doet wat er van hem verwacht wordt. Namelijk stoppen bij de door zijn passagiers aangegeven bushalte. Lijkt me niet meer dan vanzelfsprekend. Er was op dit moment geen enkele aanleiding om gewoon door te rijden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Source: Europese passagiersrechten