Klacht: Eis restitutie van mijn te veel betaalde ritten!!!!

SBottse op 27 oktober 2016 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 27 oktober 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Door niet goed uit te kunnen checken in de bus loop ik mijn geld mis. De automaten dienen beter nagekeken te worden in de bus. Is het niet dat er soms twee maal het instap tarief wordt afgetrokken, dan is het weer dat de automaten het niet doen. Als je dan vervolgens je euro’s terug wilt vragen krijg het tegenwoordig niet terug. Je mag maar 3x in het half jaar geld terug vragen. Weer een boevenstreek, door hun automaten te saboteren lopen wij consument heel wat geld mis. En een ov is al niet goedkoop. Graag eis ik mijn restitutie van 20,00 euro terug.

Gewenste Oplossing:

Ben tevreden als ik mijn geld terug heb, alles wordt duur en ik wil nergens geld laten liggen dat ik juist goed kan gebruiken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Connexxion

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Connexxion nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten