Klacht: chauffeur kende route naar CS Amsterdam niet en bleef verkeerd rijden.

[email protected] op 26 oktober 2016 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 26 oktober 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zaterdagnmiddag 22 oktober wachtten we bij de halte tegenover het Concertgebouw op buslijn 170, 172, of 174.
174 stopte niet bij de halte maar voor het verkeerslicht aan de weg ernaast. Na vragen van ons konden we oversteken en toch instappen. Echter de chauffeur reed niet naar links, richting halte Rijksmuseum maar naar rechts de van Baerlestraat op, dit waarschijnlijk door de omleiding ivm de demonstratie van de SP? De chauffeur reed vervolgens, tot grote onrust van de passagiers, alleen maar rechtdoor en rechtdoor en hij bleef maar rechtdoor rijden, zonder een keer te stoppen, terwijl hij al lang een keer naar links had moeten afslaan.
Toen een mede passagier naar de chauffeur liep om te vragen wat er aan de hand was, riep de chauffeur dat hij niet wist waar hij was …..!! Uiteindelijk heeft een andere passagier hem met veel geduld naar het CS Amsterdam geleid, waar we rond 16.00 uur met meer dan een 1 uur vertraging uiteindelijk aankwamen. De chauffeur bleek niet alleen de route niet te weten maar geen benul te hebben van de plattegrond van Amsterdam.

Gewenste Oplossing:

Ik hoor graag of dit heel vervelende en onnodige incident bij u bekend is, en waarom de chauffeur geen hulp heeft gevraagd bij zijn collega's en/of werkgever. Ook hoor ik graag wat u er aan doet om dit soort onbegrijpelijke voorvallen te voorkomen.
Een excuus en uitleg is ook op zijn plaats.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Connexxion

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Connexxion nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten