Klacht: Blijf ver uit de buurt van clean energy!

Lnllaan op 09 februari 2021 over Clean Energy in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Clean Energy has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 9 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

We werden binnen gehaald zonder vermelding dat wij bij onze oude een boete zouden krijgen en wij hier zelf voor op moesten draaien. Gelukkig wilde Essent ons terug en betaalde zij netjes de boete terug. Toen kregen wij een afrekening van clean energie met €115,- extra kosten want dat hadden wij zogenaamd extra verbruikt in de laatste maand! BULLSHIT want die maand 5x alleen in de avond de kachel aan gehad!!! Dit kan ik allemaal terug zien. NOOIT BIJ HUN GAAN, doe het niet!

Gewenste Oplossing:

GELD TERUG!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Clean Energy

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Clean Energy nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Lnllaan
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie